Шестой школьный день

Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

План асноўных мерапрыемстваў шостага школьнага дня на ІV чвэрць 2021/2022 навучальнага года

09.04

Дзень

краязнаўства

 

 

(у рамках Года гістарычнай памяці)

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Краязнаўчы калейдаскоп

1- 4 класы

Экскурсія ў Дзяржынскі раённы гісторыка-краязнаўчы музей

5-10 класы

Патрыятычны квэст "Дарогамі вайны. Дарогамі перамог"

5-9 класы

Акцыя “Помнік”

Члены ГА “БРПА”

16.04

Дзень спорту і здароўя

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Вясенні крос

5-11 класы

Спартландыя “Экспрэс здароўя”

1-4 класы

23.04

Дзень роднай прыроды

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Творчая справа  “Вясенні калейдаскоп”

1-4 класы

Працоўныя справы ў рамках праекта “Квітней, родная школа!”

9-11 класы

Паход аднаго дня “Сцяжынкамі малой радзімы”

5-8 класы

30.04

Дзень прафарыентацыі

 

Экускурсія-назіранне “Прафесіі майго аграгарадка”

1-4 класы

Сустрэча з цікавымі людзьмі “Мая прафесія –мой лёс”

7-11 класы

Прафарыентацыйнае мерапрыемства “Шляхі атрымання прафесійнай адукацыі ў РБ”

9-11 класы

07.05

Дзень памяці

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Акцыя “Пісьмо салдату”

1-4 класы

Арт-майстэрня “Паштоўка для ветэрана”

5-8 класы

Відэасалон  ”Перамозе прысвячаецца…”

5-8 класы

Музейны ўрок “Дзецям пра вайну”

9-11 класы

Акцыя “Помнік”

Члены ГА “БРПА”

14.05

Дзень сямейных сустрэч

(у рамках Года гістарычнай памяці)

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Пасяджэнне сямейнага клуба “Свет сям’і”

Навучэнцы, бацькі

Пляцоўка майстар-класаў  “Разам весялей” (семесна з бацькамі)

1-4 класы

21.05  

Дзень здароўя

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Спартыўнае свята “Здаровы аграгарадок”

1-11 класы

28.05

 Дзень турызму

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Гульня-практыкум “Мы збіраемся ў паход”

1-4 класы

Агульнашкольны турыстычны злёт

 “Добры дзень, лета!”

5-11 класы

Канцэртная праграма “Вясёлка талентаў”

1-11 класы

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 3-ю чвэрць 2021/2022 навучальнага года

08.01 Дзень карысных спраў

Конкурс “Залатая скакалка”

Онлайн віктарына па правілах дарожнага руху

Працоўная акцыя “Помнік”

15.01 Дзень здароўя

Квест-гульня “Компас самавызначэння”

Падарожжа у “Парк прафесій”

Фестываль зімовых відаў спорту

22.01 Дзень інтэлектуала

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” Віктарына “Ці ведаеце вы?”

Зімовыя забавы

29.01 Дзень бяспечных і адказных паводзін

Конкурс творчых работ “Бяспека ў Інтэрнэце вачыма дзяцей”

Ток-шоу “Віртуальны свет: за і супраць”

05.02 Дзень школьных традыцый

Парад загадак “Школьныя сакрэты”

Вечар сустрэчы выпускнікоў  

Фотавітрына “Школа ў імёнах і вобразах”

Зімовыя забавы ”Чысты клас”

12.02  Дзень здароўя

Спаборніцтвы «Снежны снайпер»

Спартландыя “Разам весела гуляць”

Гульня “Сто да аднаго”

Зімовыя забавы

19.02 Дзень грамадзянска-патрыятычных спраў

КТС “Паштоўка для таты”

Віктарына “Мой родны край”

Гадзіна памяці “Рэквіем спаленым вёскам”

 

 

26.02 Дзень прававых ведаў

Інтэрактыўная онлайн-віктарына “Я ведаю свае правы”

Прававая гульня “Займальнае падарожжа ў каралеўства “Законія”

Квест-гульня “Кола Феміды”

Зімовыя забавы

05.03 Дзень дабрыні і прыгажосці

Канцэртная праграма “Табе, матуля, прысвячаецца!”

Творчая справа “Упрыгожым школу”

Пасяджэнне клуба “Свет сям’і”

12.03 Дзень здароўя

Дзень скакуна

Вясёлыя старты

Фальклорна-спартыўнае свята “Масленіца”

19.03 Дзень цікавых спраў

Творчая майстэрня “Цуды сваімі рукамі”

Акцыя “Помнік”

Працоўны дэсант “Роднай школе  – наша любоў і клопат”

26.03 Дзень адказных і бяспечных паводзін

Спартыўныя  гульні “Імклівы мяч”

Конкурсна-пазнавальная праграма “Свет бяспекі”

Працоўныя акцыі

02.04 Дзень вясновага настрою

Спрынт-конкурс “Смекалінкі”

 Гадзіна смеха “Юмарына”

 

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 2-ую чвэрць 2021/2022 навучальнага года

13.11. Дзень здароўя

Першынства па валейболе 

5-11 класы

Спартландыя “Экспрэс здароўя”

1-4 класы

Квэст-гульня “В стране Правописания”

5-11 класы

20.11 Дзень карысных спраў

Творчая майстэрня  “Умелыя рукі не ведаюць скукі”

1-4 класы

Конкурс “Вучань года-2021”

1-11класы

Інтэлект-шоу “Хачу ўсё ведаць”

5-11 класы

27.11. Дзень працы і прафарыентацыі

Гульня-віктарына “Адгадай прафесію”

1-4 класы

Конкурс малюнкаў “Мая будучая прафесія”

1-4 класы

Круглы стол  “Аб прафесіях галоўных, патрэбных і важных”

5-11 класы

04.12. Дзень прафілактыкі СНІД

Гадзіна кемлівых “Кактэйль здароўя”

1-4 класы

Творчая выстава “Разам супраць СНІД” 

5-9 класы

Відэасалон “Дакладна аб праблеме”

5-11 класы

              11.12. Дзень здароўя “Старты надзей”

Спартыўныя гульні “Падарожжа ў краіну “Здаравячок”  

1-4 класы

Гульня-віктарына “Алімпіёнік”

5-9 класы

Акцыя “Помнік”

5-11 класы

18.12.  Дзень творчасці і мастацтва

Конкурс выцінанак “Белыя сняжынкі”

1-4 класы

Творчая майстэрня ”Сюрпрызы да свята”

5-9 класы

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 1-ую чвэрць 2021/2022 навучальнага года

04.09. Дзень беларускага пісьменства

Гульня-падарожжа “Юны турыст” 1-4 класы

Квест-гульня “Спачатку было слова”  5-11 класы

11.09. Дзень здароўя

 Спартыўныя спаборніцтвы “Экспрэс здароўя”1-4 класы

Малыя алімпійскія гульні 5-11 класы

Акцыя “Помнік” 5-11 класы

18.09. Дзень карысных спраў

Восеньскі кірмаш  1- 11 класы

Працоўны дэсант “Табе, родная школа, наш клопат і любоў” 5-11 класы

Працоўныя аперацыі “Ураджай-21” 1-11 класы

25.09. Дзень экалогіі

Міні-падарожжа па родным мясцінам 1-4 класы

Працоўная акцыя “Мы- за чысціню роднага аграгарадка” 5-11 класы

Акцыя да Дня пажылых людзей “Дом без адзіноты” 5-11 класы

02.10.  Дзень школьных традыцый

Гульня-падарожжа “Мы – за бяспеку” 1-4 класы

Акцыя “Клопат” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы) 5-11 класы

09.10. Дзень здароўя

Гульнёва-забаўляльная праграма  “Спартыўны марафон" 1-4 класы

Акцыя “Мы за ЗЛЖ!” 1-11- класы

Гадзіна творчасці ”Быць здаровым – гэта модна!” 5-11 класы

Першынства па баскетболе  1-11 класы

16.10. Дзень творчасці і фантазіі

Творчая майстэрня “Падарунак для матулі" 1-4 класы

Канцэртна-гульнёвая праграма “Матулін пірог” 1-11 класы

Творчая справа “Нашы рукі не для скукі”  5-11 класы

Працоўная аперацыя “Помнік” 5-11 класы

23.10.  Дзень працы і прафарыентацыі

Віктарына “У свеце прафесій” 1-4 класы

Сустрэчы з людзьмі цікавых прафесій 5-11 класы

Свята ўраджаю “Восеньскі   цуд”  1-11 класы

свернуть

Расклад факультатыўных заняткаў у шосты школьны дзень

1.

Інфарматыка

Навучэнцы

9 класа

08.00- 09.40

Шабуня Д.В.

2.

Складаны сказ без складанасці

Навучэнцы

9 класа

08.00-09.40

Сіняўская А.П.

3.

Уводзіны ў аграрныя прафесіі

Навучэнцы 10 класа

09.00-10.40

Кішкель В.І.

4.

Уводзіны ў аграрныя прафесіі

Навучэнцы

11 класа

10.50-12.30

Кішкель В.І.

5.

Абагульняючы курс па хіміі

(праз тыдзень)

Навучэнцы

10 класа

10.50-12.30

Селява Н.П.

6.

Абагульняючы курс па хіміі

(праз тыдзень)

Навучэнцы

11 класа

09.00-10.40

Селява Н.П.

7.

Абагульняючы курс па біялогіі

(праз тыдзень)

Навучэнцы

10 класа

10.50-12.30

Пушкарэвіч Г.А.

8.

Абагульняючы курс па біялогіі

(праз тыдзень)

Навучэнцы

11 класа

09.00-10.40

Пушкарэвіч Г.А.

свернуть

Расклад заняткаў у аб'яднаннях па інтарэсах у шосты школьны дзень

1.     

“Мяч над сеткай”

08.00 -08.45

Басалай Г.В

2.     

“Аранжавы мяч”

08.55- 09.40

Басалай Г.В.

3.     

“Канфеці”

08.50-09.35

Навіцкая Г.В.

4.

"До-мі-солька"

09.45-10.30

Навіцкая Г.В.

5.     

“Дэкаратыўны дызайн”

(2,4 тыдзень)

09.50-11.20

Сіняўская А.П.

6.     

“Азбука журналістыкі” 

(1,3 тыдзень)

08.00 -09.30

Бусько В.А.

7.     

“БелАрт”

10.30-12.00

Храловіч Д.М.

 

 

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 4-уючвэрць 2020/2021 навучальнага года

03.04

Дзень адкрыццяў

 

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Прафарыентацыйная гульня “Свет прафесій” (онлайн)

5-11 класы

Турнір па настольным тэнісе

1-4 класы

Акцыя “Помнік”

Члены ГА “БРПА”

10.04

Дзень спорту і здароўя

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Вясенні крос

5-11 класы

Гульнёва-забаўляльная праграма

“Касманаўтам быць хачу”

1-4 класы

17.04

Дзень роднай прыроды

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Творчая справа  “Вясенні калейдаскоп”

1-4 класы

Працоўныя справы ў рамках праекта “Квітней, родная школа!”

9-11 класы

Паход аднаго дня “Сцяжынкамі малой радзімы”

5-8 класы

24.04

Дзень прафарыентацыі

 

Экускурсія-назіранне “Прафесіі майго аграгарадка”

1-4 класы

Сустрэча з цікавымі людзьмі “Мая прафесія –мой лёс”

7-11 класы

Прафарыентацыйнае мерапрыемства “Шляхі атрымання прафесійнай адукацыі ў РБ”

9-11 класы

08.05

Дзень памяці

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Акцыя “Пісьмо салдату”

1-4 класы

Арт-майстэрня “Паштоўка для ветэрана”

5-8 класы

Відэасалон  ”Перамозе прысвячаецца…”

5-8 класы

Музейны ўрок “Дзецям пра вайну”

9-11 класы

Акцыя “Помнік”

Члены ГА “БРПА”

15.05

Дзень здароўя

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Спартландыя “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

1-11 класы

22.05

Дзень падарожжаў

 

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах ,  факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Пазнавальная экскурсія “Шукаем прыкметы лета”

1-4 класы

Арыентаванне на мясцовасці “У пошуках скарбаў лета”

5-11 класы

29.05

 Дзень турызму

Работа спартыўнай залы, стадыёна, заняткі аб’яднанняў па інтарэсах , факультатыўныя заняткі

Інтэгрыраваная бібліятэка запрашае: тэматычныя мерапрыемствы, бібліятэчныя гадзіны

Гульня-практыкум “Мы збіраемся ў паход”

1-4 класы

Агульнашкольны турыстычны злёт

 “Добры дзень, лета!”

5-11 класы

Канцэртная праграма “Вясёлка талентаў”

1-11 класы

свернуть

Расклад факультатыўных заняткаў у шосты школьны дзень

1.

“Складаны сказ без складанасцей” (1,3 тыдзень)

Навучэнцы

9  класа

08.00-09.40

Сіняўская А.П.

2.

“Уводзіны ў аграрныя прафесіі” (1,3 тыдзень)

Навучэнцы

10 класа

09.00 -10.30

Кішкель В.І.

3.

Асновы фізіялогіі і гігіены

(2,4 тыдень)

Навучэнцы

9  класа

09.00.-10.30

Пушкарэвіч Г.А.

свернуть

Расклад заняткаў у аб’яднаннях па інтарэсах у шосты школьны дзень

1.      

“Спадчына”

08.00 -08.45

Нагібовіч І.А.

2.      

“Аранжавы мяч”

08.55- 09.40

Басалай Г.В.

3.      

“БелАрт”

09.00 - 10.30

Храловіч Д.С.

4.      

“Мяч над сеткай”

08.00- 08.45

Басалай Г.В.

5.      

“Валейбол” (ФАЦ)

10.45 -13.00

Басалай Г.В.

6.      

“Канфеці”

09.50 -11.30

Навіцкая Г.В.

7.      

“Прэм’ера” (1,3 тыдзень)

11.00-12.30

Бруйла Р.М.

свернуть

Работа спартыўнай і трэнажорнай залы ў шосты школьны дзень

Кожную суботу з 08.00 да 20.00 спартыўная і трэнажорная зала чакаюць юных спартсменаў

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 3-ю чвэрць 2020/2021 навучальнага года

09.01 Дзень здароўя

Конкурс “Залатая скакалка”

Онлайн віктарына па правілах дарожнага руху

Працоўная акцыя “Помнік”

16.01 Дзень прафарыентацыі

Квест-гульня “Компас самавызначэння”

Падарожжа у “Парк прафесій”

Виртуальная  экскурсія на прадпрыемства

23.01 Дзень інтэлектуала

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” Віктарына “Ці ведаеце вы?”

Зімовыя забавы

30.01 Дзень бяспечных і адказных паводзін

Конкурс творчых работ “Бяспека ў Інтэрнэце вачыма дзяцей”

Ток-шоу “Віртуальны свет: за і супраць”

06.02 Дзень школьных традыцый

Парад загадак “Школьныя сакрэты”

Вечар сустрэчы выпускнікоў  

Фотавітрына “Школа ў імёнах і вобразах”

Зімовыя забавы ”Чысты клас”

13.02  Дзень здароўя

Спаборніцтвы «Снежны снайпер»

Спартландыя “Разам весела гуляць”

Гульня “Сто да аднаго”

Зімовыя забавы

20.02 Дзень грамадзянска-патрыятычных спраў

КТС “Паштоўка для таты”

Віктарына “Мой родны край”

Гадзіна памяці “Рэквіем спаленым вёскам”

 

 

27.02 Дзень прававых ведаў

Інтэрактыўная онлайн-віктарына “Я ведаю свае правы”

Прававая гульня “Займальнае падарожжа ў каралеўства “Законія”

Квест-гульня “Кола Феміды”

Зімовыя забавы

06.03 Дзень дабрыні і прыгажосці

Канцэртная праграма “Табе, матуля, прысвячаецца!”

Творчая справа “Упрыгожым школу”

Пасяджэнне клуба “Свет сям’і”

13.03 Дзень здароўя

Дзень скакуна

Вясёлыя старты

Фальклорна-спартыўнае свята “Масленіца”

20.03 Дзень цікавых спраў

Творчая майстэрня “Цуды сваімі рукамі”

Акцыя “Помнік”

Працоўны дэсант “Роднай школе  – наша любоў і клопат”

27.03 Дзень адказных і бяспечных паводзін

Спартыўныя  гульні “Імклівы мяч”

Конкурсна-пазнавальная праграма “Свет бяспекі”

Працоўныя акцыі

03.04 Дзень вясновага настрою

Спрынт-конкурс “Смекалінкі”

 Гадзіна смеха “Юмарына”

 

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 2-уючвэрць 2020/2021 навучальнага года

План мерапрыемстваў у шосты школьны  дзень

на 2-ую чвэрць 2020/2021  навучальнага года

 

14.11. Дзень здароўя

Першынства па баскетболе 

5-11 класы

Спартландыя “Экспрэс здароўя”

1-4 класы

Акцыя “Помнік”

5-11 класы

21.11 Дзень карысных спраў

Творчая майстэрня  “Умелыя рукі не ведаюць скукі”

1-4 класы

Свята ўраджаю “Восеньскі цуд” (конкурсная праграма)

1-11 класы

28.11. Дзень прафілактыкі СНІД

Гадзіна кемлівых “Кактэйль здароўя”

1-4 класы

Творчая выстава “Разам супраць СНІД” 

5-9 класы

Відэасалон “Дакладна аб праблеме”

5-11 класы

05.12. Дзень працы і прафарыентацыі

Гульня-віктарына “Адгадай прафесію”

1-4 класы

Конкурс малюнкаў “Мая будучая прафесія”

1-4 класы

Круглы стол  “Аб прафесіях галоўных, патрэбных і важных”

5-11 класы

              12.12. Дзень здароўя “Старты надзей”

Спартыўныя гульні “Падарожжа ў краіну “Здаравячок”  

1-4 класы

Гульня-віктарына “Алімпіёнік”

5-9 класы

19.12.  Дзень творчасці і мастацтва

Конкурс выцінанак “Белыя сняжынкі”

1-4 класы

Творчая майстэрня ”Сюрпрызы да свята”

5-9 класы

26.12. Дзень адказных і бяспечных паводзін

Гульня-эстафета “Кола бяспекі”

1-4 класы

Конкурсная праграма “Мы ведаем усё пра бяспеку”

5-9 класы

Конкурс прэзентацый і відэаролікаў “Бяспека залежыць ад кожнага“

1-11 класы

 

свернуть

План асноўных мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на 1-уючвэрць 2020/2021 навучальнага года

05.09. Дзень турызму і краязнаўства

Гульня-падарожжа “Юны турыст” 1-4 класы

 Агульнашкольны турыстычны злёт  5-11 класы

12.09. Дзень здароўя

 Спартыўныя спаборніцтвы “Экспрэс здароўя”1-4 класы

Малыя алімпійскія гульні 5-11 класы

Акцыя “Помнік” 5-11 класы

19.09. Дзень карысных спраў

Восеньскі кірмаш  1- 11 класы

Працоўны дэсант “Табе, родная школа, наш клопат і любоў” 5-11 класы

Працоўныя аперацыі “Ураджай-2019” 1-11 класы

26.09. Дзень экалогіі

Міні-падарожжа па родным мясцінам 1-4 класы

Працоўная акцыя “Мы- за чысціню роднага аграгарадка” 5-11 класы

Акцыя да Дня пажылых людзей “Дом без адзіноты” 5-11 класы

03.10 Дзень школьных традыцый

Гульня-падарожжа “Мы – за бяспеку” 1-4 класы

Акцыя “Клопат” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы) 5-11 класы

10.10. Дзень здароўя

Гульнёва-забаўляльная праграма  “Спартыўны марафон" 1-4 класы

Акцыя “Мы за ЗЛЖ!” 1-11- класы

Гадзіна творчасці ”Быць здаровым – гэта модна!” 5-11 класы

Першынства па баскетболе  1-11 класы

17.10. Дзень творчасці і фантазіі

Творчая майстэрня “Падарунак для матулі" 1-4 класы

Канцэртна-гульнёвая праграма “Матулін пірог” 1-11 класы

Творчая справа “Нашы рукі не для скукі”  5-11 класы

Працоўная аперацыя “Помнік” 5-11 класы

24.10.  Дзень працы і прафарыентацыі

Віктарына “У свеце прафесій” 1-4 класы

Сустрэчы з людзьмі цікавых прафесій 5-11 класы

Свята ўраджаю “Восеньскі   цуд”  1-11 класы

свернуть

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть